Motorcross - interjú

A Kodolányi János Gimnázium 9.a osztályos tanulójával, Mészáros Barnabással készítettünk interjút, aki egy nem hétköznapi sportot űz: motocrossozik.

Mit érthetünk azalatt, hogy motocross?

A motocross egy egyéni extrém sportág, amit zárt- extrém akadályokkal tüzdelt(pl. ugratók)-pályán űznek,1hengeres motorokkal,akár az egészen 50 cm3-450 cm3-ig. Jelentése: motorral mindenen keresztül.

Mióta űződ ezt a sportágat? Milyen érzés volt, amikor először ültél motorra? Mit szóltak a szüleid, hogy motocrossozni szeretnél?

motocross4 éves koromban ültem először motoron, 8 éves korom óta versenyzek.

Papám szintén versenyző volt, Édesapám pedig szerelő, tehát úgymond "családi vonás". Nagyon furcsa volt legelőször, és félelmetes... de már akkor imádtam, teljesen szabadnak éreztem magam, ès pár alkalom után már szemrebbenés nélkül húztam a gázt, kisgyermekként is. Szüleim teljesen elfogadóak a sport iránt azóta is, viszont Anyukám az, aki sokkal jobban félt.

Versenyszerűen sportolsz? Ha igen, melyik eredményedre vagy a legbüszkébb? A jövőre nézve, mik a terveid a motorozással kapcsolatban?

Igen, versenyszerűen sportolok. Az idei Dél-MX sorozatban kategóriám győzelmére vagyok a legbüszkébb! Szeretnék országos bajnokságot nyerni, és Amerikában vagy világbajnokságon versenyezni! Szívesen foglalkoznék a jövőben a motocross oktatásával, népszerűsítésével is!

Valaki szponzorál téged ebben?

Sajnos ebben a sportban elég nehéz szponzort találni, tehát mi sajnos eddig az egész karrieremet saját költségből finanszíroztuk, kivéve a jelenlegi motorom árának egy részét (3 jó barátunk segített). Éppen szponzoráció után próbálunk nézni most a tél alkalmával, mivel elég költséges ez a sport.

Hol voltál legutóbb versenyezni és milyen eredményt értél el?

Dunavecsèn voltam, dupla futamgyőzelemmel zártam (összetett/abszolút 1. Hely) a versenyt, 20+ mp-et adva a 2. Helyezettnek mindkét futamban, ami a motocrossban elég soknak számít.

Télen hogyan gyakoroltok?

Télen laza talajú (pl. homok) pályákon szoktunk gyakorolni, ahol nem fagy fel a föld. De ilyenkor a motor inkább háttérbe szorul, és az erőnléti edzésre koncentrálok, konditerembe járok és futok heti háromszor vagy négyszer.

Mit tanácsolsz azoknak, akik el szeretnének kezdeni motorozni?

Csak akkor vágjanak bele, ha a szívükben van a motorozás, és vezessenek mindig felelősségteljesen és ésszel!