Magyar Széppróza Napja

2018 február 18-án ünnepeltük a Magyar Széppróza Napját. A Magyar Írószövetség – amely 1964-ben kezdeményezte, hogy április 11-ét, József Attila születésnapját a magyar költészet napjaként ünnepeljük, 1984-ben pedig a magyar dráma napjaként jelölte meg szep­tember 21-ét, Az ember tragédiája ősbemutatójának dátumát –, 2017 novemberi választmányi ülésén hozott döntése nyomán indítványozta, hogy mostantól minden évben Kárpát-medence-szerte Jókai Mór születésnapján, február 18-án rendezzék meg a magyar széppróza ünnepét.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma elfogadta és támogatásra méltónak találta ezt a kezdeményezést, és a magyar széppróza napja köré országszerte és a határainkon túl is ünnepségsorozat szerveződött, amelynek eseményei február 12. és 23. között zajlottak. Ennek keretében iskolánk egy rendkívüli iradalomórát szervezett a székesfehérvári Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtárral együtt.
Tizenegyedikes diákjaink a 7. és 8. osztályosokonak tatottak lebilincselő előadást Jókai életéről.

Remek program volt, biztosan lesz még folytatása!

image001   image010
Copyright © 2009 Kodolányi János Gimnázium és Szakgimnázium
H-8000 Székesfehérvár, Szabadságharcos út 57. Tel: 22/502-331
Impresszum