Triatlon

Szombaton rendezte a Magyar Triatlon Szövetség évzáró gáláját, melyen jutalmazták 2016 legjobbjait. Iskolánk tanulója Dévay Zsombor is meghívást kapott a rendezvényre, ahol elismerték mint aranyjelvényes sportolót, az ifjúsági triatlon ranglista 3. helyezettjét, az ifjúsági duatlon ranglista 1. helyezettjét valamint az Év ifjúsági duatlon sportolója címet is megkapta.

DevayZsombor2

Beszélgetés Dévay Zsombor sportolóval

Iskolánk tanulójával, a rendkívül fiatal és tehetséges triatlonozóval, Dévay Zsomborral beszélgettem:

Számos triatlon országos bajnokságon indultál az idén és minden versenyen sikerült felállnod a dobogóra. Melyik verseny volt számodra a legemlékezetesebb?

Az év legfontosabb versenye az Ifjúsági Európa Bajnokság volt, amit idén Tiszaújvárosban rendeztek meg. Az egyéni versenyszámban tovább jutottam a döntőbe, ahol a 6. helyet szereztem meg. Nagyon büszke vagyok erre az eredményre, hiszen én voltam az egyik legfiatalabb a korcsoportomban. Ezen a versenyen a magyar mix-váltó csapat tagja voltam és a 2. helyre tettünk szert, ami azért remek eredmény, mert magyar csapat eddig nem ért el ilyen jó helyezést.

Nemrég egy hetet töltöttél Debrecenben, edzőtáborban. Mesélj pár szót, hogy miként zajlott ez az egy hét!

Mindennap három edzésen vettünk rész, ezekből kettő úszás volt, az egyik reggel a másik pedig este zajlott és ehhez még egy délutáni futó edzés is társult. Szabadidőnkben, amikor éppen nem az uszodában úsztunk vagy a szabadban futottunk, az időnket pihenéssel és beszélgetéssel töltöttük.

Az edzőtáboron kívül a hétköznapjaidhoz is hozzátartozik az edzés. Hogyan oldod meg, hogy az iskolában is megálld a helyed, és hogy a versenyeken is a legjobb formádat hozd?

Szerencsére kiválóan lett kialakítva az edzésbeosztásom, és van pár óra szabadidőm, amikor tudok foglalkozni az iskolai feladatokkal is. Emellett a mindennapi edzéseim örömmel töltenek el, hiszen tudom, hogy minden óra futással, kerékpározással és úszással egyre közelebb kerülök a célomhoz. Az alázatosság és a kitartás a kulcsa mindennek, és ennek eredménye a versenyeken mutatkozik meg.

2017-ben újabb versenyek várnak rád. Milyen célokat tűztél ki a következő szezonra és a távolabbi jövőre nézve?

A legnagyobb célom 2017-re hogy, a Litvániában tartandó Ifjúsági Európa Bajnokságon mindenképpen felálljak a dobogó valamelyik fokára. Távolabbi célom nem kevesebb, mint az olimpiára való kijutás, és hogy ott minél jobb eredményt érjek el.

Köszönöm Dévay Zsombornak, hogy időt szakított erre a beszélgetésre és így létrejöhetett ez az interjú. Ez úton kívánok magam és az iskolánk nevében további sok sikert és kitartást a sport és a tanulás terén egyaránt.